Školní rok 2015 / 2016

Branný den s Policií ČR

V úterý 24.5.2016 jsme se zúčastnili Branného dne s Policií ČR. Školu reprezentovali Václav Vondrášek, Jiří Bayerl, Lucie Suková, Barbora Šárová, Adrei Selezniov, Michal Pokorný, Ondřej Budek a Jan Dušek. Závod probíhal tradičně na Bílé hoře a v prostorách kolem Boleveckého rybníku. Na tříkilometrové trati plnili postupně závodníci  úkoly ze základů poskytování 1.pomoci, znalostí na úseku základu právního vědomí a chování se za mimořádných situací a ohrožení. Zároveň byla prověřena jejich tělesná zdatnost, koncentrace po zátěži při hodu granátem na cíl a při střelbě ze vzduchové pušky a obratnost při překonávání terénních nerovností, umělých překážek za pomoci soustavy horolezeckých lan.

Celý den probíhal v areálu doprovodný program, kdy si děti mohly zkusit jízdu na „vozítkách“ městské policie a chůzi s „opileckými „ brýlemi. Na závěr dne následovala ukázka policejního vozidla pro odchyt zvířat, ukázka práce policejních psovodů a ukázky záchranářské  práce hasičů s výsuvným žebříkem.

Atletický čtyřboj

Ve středu 18. 5. se hoši a dívky z 8. - 9. tříd zúčastnili posledních atletických závodů v tomto školním roce. Na stadionu TJ Sokola Plzeň-Petřín.
Tým děvčat (Hlušičková Nicol, Fialová Lucie, Slavotínková Eliška, Škardová Alice a Čuboňová Kristýna) obsadil v konkurenci 11. týmů 6. místo.
Tým chlapců (Budek Ondřej, Říhánek Lukáš, Sikyta Michal, Tobola David, Liška Petr) ve stejné konkurenci obsadil 7.místo.

Alice Nováková

Atletika

5.5.2016 se družstvo dívek ve složení Bára Šárová, Veronika Běhounková, Aneta Brabcová, Natálie Purová, Monika Majerová, Kristýna Sádlová, Viktorie Hanzlíková a Viktorie Kronychová zúčastnilo Poháru rozhlasu v atletice. V soutěži  vybojovali  mezi ostatními školami  3.místo. Gratulujeme.
Eva Bohmannová

Florbal

Tradičně se 15.ZŠ účastní florbalového turnaje na 11.ZŠ. Letos školu  11.11.2015 reprezentovali za kategorii 6. a 7.ročník Pavel Kristl, Filip Šlehofer, Ondřej Vavřička, Jan Sikyta, Jakub Sutner, Jindřich Randa, Lukáš Boháč a Roman Švaňa.  V kategorii 8.a 9.ročník celkové 4.místo vybojovali 12.11.2015  hoši  - Ondřej Budek, Filip Bouda, Martin Vastl, Michal Sikita, Matěj Kadlec, Josef Krebs, Matěj Vlažný, Tomáš Otta a Jan Špelina.
E. Bohmanová

Mikulášský turnaj ve stolním tenisu

Tradiční Mikulášský turnaj ve stolním tenise se letos konal  3.prosince. Zúčastnilo se 75 dětí z 2.stupně. Ceny nejen vítězům předal  Mikuláš s čertem.
S. Kasíková

18. a 19.listopadu 2015 se družstvo hochů ve složení Michal Vyleta, Adam Závora, Jakub Psutka a Jan Zima zúčastnilo  - po postupu z krajského kola – Republikového finále ve stolním tenise družstev. Soutěž se konala v Jindřichově Hradci, kde měl zastoupení každý kraj ČR. Naši hoši tak reprezentovali nejen 15.ZŠ, ale i Plzeňský kraj. Během obou dnů odehráli několik hodin zápasů a ještě vypomáhali jako rozhodčí u počítačového skóre. Výsledkem jejich úsilí bylo 2.místo ve skupině o umístění a celkové 10.místo v republice. Vynikající úspěch. Gratulujeme.

19. října 2015 se konalo v hale TJ Sokol Plzeň V. na Slovanech krajské kolo ve stolním tenisu družstev. Naši školu reprezentovali hoši z 8.A – Michal Vyleta, Adam Závora, Jakub Psutka a Jan Zima. Nenašli na celém turnaji přemožitele a tak se stali přeborníky kraje a nominovali se na Mistrovství republiky v Jindřichově Hradci 18. a 19. listopadu.  Moc gratulujeme a držíme palce.
S. Kasíková

Florbal- Pohár hejtmana Plzeňského kraje

Naše škola se každoročně zapojuje do florbalových soutěží. 21.10.2015 se konal na 4.ZŠ Pohár hejtmana Plzeňského kraje, kterého se zúčastnili  vybraní žáci  šestých ročníků. Obsadili 9.místo.
Eva Bohmanová

Volejbal

11.11.2015 se v hale Lokomotivy v Plzni uskutečnilo okresní kolo středních škol ve volejbalu  dívek ( kategorie VI.B , ZŠ a SŠ).
Naše děvčata Kateřina Beštová, Adéla Kornerová, Lucie Opavová, Veronika Pechová, Natálie Mayerová, Lucie Švambergová, Kateřina Chlumecká, Tereza Wenzliková
obsadila z deseti družstev  krásné 2. místo.
Všem reprezentantkám naší školy děkujeme za účast a gratulujeme.

Alice Nováková

22.3.2016 se na Bolevecké ZŠ v Plzni uskutečnilo okresní kolo základních škol ve volejbalu  dívek ( kategorie IV.B).
Naše děvčata  Kateřina Beštová, Adéla Kornerová, Lucie Opavová, Markéta Valková,
Natálie Mayerová, Lucie Švambergová, Kateřina Chlumecká, Tereza Wenzliková a Eliška Slavotínková
obsadila z  šesti družstev 1. místo a postoupila do krajského finále, které se odehraje 7.4. v Rokycanech.
Všem reprezentantkám naší školy děkujeme za účast a gratulujeme!

Krajské kolo Rokycany 7.4.2016