Výlet do farmaparku U Toma

Ve čtvrtek 11.5. navštívila všechna tři oddělení školní družiny OP Křimice Farmapark u Toma. Po krátké cestě autobusem se žáci seznámili s veselou průvodkyní Májou, která jim představila místní zvířátka. Děti získaly nové informace o lamách, slepicích, kozách, skotu, daňcích i ovcích a většinu zvířat si mohly také pohladit. Z výčtu místní fauny nelze vynechat ani párek kanců.
Díky znalostem dětí jsme si do družiny odvezli bodliny dikobrazů. Žáci si měli možnost pohladit také skunka, který byl doslova vrcholem výletu. Zapojili se také do krmení oslíků.  Ještě před odjezdem družina zamířila do dvou obchůdků, kde si někteří nakoupili suvenýry.
Do příjezdu autobusu ještě nějaký čas zbýval, a tak Mája děti dovedla do výběhu s králíky a kočkami. Tam si mohl každý účastník králíčka pomazlit.
Poté se již výletníci vydali na parkoviště k autobusu, kde se s průvodkyní hlasitým pozdravem a přátelským máváním rozloučili.
Navzdory původně nepříznivé předpovědi počasí byl výlet slunečný a žáci si z něj odvezli nejen spoustu nových informací ze zvířecí říše, ale také krásné zážitky, které získali díky společně strávenému času.

Adéla Hessová