Již desátý rok v mezinárodním programu Ekoškola

Naše škola se poprvé do programu Ekoškola přihlásila na podzim 2014. Prošli jsme třikrát dvouletým obdobím plným práce s následným auditem. Zabývali jsme se postupně tématy: odpady, prostředí školy, voda, energie. Poslední období již bylo tříleté a zaměřili jsme se především na školní zahradu, biodiverzitu a včely. Čtvrtý audit se konal v březnu 2023.
Nyní vstupujeme do desátého školního roku, máme vytvořený širší ekosněm (zástupci tříd v roli informátorů) a z něj se krystalizuje ekotým (aktivní žáci, schází se každý měsíc). Členové ekotýmu dostali osvědčenou kartičku, na kterou si za aktivitu a splněné úkoly lepíme hvězdičky. Ekotým nebereme jen jako povinnost a práci, prostě nás to baví, diskutujeme, bádáme… Téma letošního roku je wellbeing, proto se letos chceme zaměřit na zhodnocení, bilanci předchozích let, chceme se poznávat, hrát si, připravit něco pro mladší děti. Tak vzhůru do toho!