Sbor Mariella zpíval na festivalu v německém Olbernhau

V sobotu 10. září se náš sbor Mariella vydal na festival krušnohorských horníků, který se letos konal v německém Olbernhau. V šest hodin ráno jsme vyrazili autobusem od školy a v půl desáté jsme na festival dorazili. V areálu Saiger Hütte, kde už bylo vše připravené, jsme se setkali s partnerským sborem gymnázia Olbernhau, který vede sbormistr Torsten Reichelt. Poté jsme se odebrali do společenské místnosti, kde jsme se měli společně s německými kolegy seznámit. Pokoušeli jsme se, ale bohužel nás jazyková bariéra zastihla záhy po začátku konverzace. Naštěstí jedna slečna uměla výborně hrát na klavír, který tam shodou okolností byl, takže se potvrdilo staré moudro, že hudba stmeluje, a skoro všichni jsme se u klavíru sešli a společně si zazpívali. Díky tomu jsme se už tolik nestyděli.

Poté nastal čas našeho koncertu. S naším partnerským sborem jsme společně zazpívali píseň Rozdávejme lásku, pak jsme pokračovali v našem vlastním programu. Přednesli jsme několik plzeňských lidových písní a program doplnili skladbami ve stylu swingu. Bylo tam opravdu hodně lidí a většina z nás měla trému, ale nakonec jsme odvedli profesionální výkon a naši sbormistři - paní učitelka Hana Bezděková a pan učitel Jan Krček na nás mohou být pyšní. Po koncertu jsme se všichni rozdělili na skupinky a naši sboroví kolegové nás vzali na pouť, kde jsme si společně užili moc legrace. Po pouti jsme se s našimi novými kamarády z Německa rozloučili a vyrazili jsme na cestu do Plzně. Většinu cesty, jak je v Marielle zvykem, jsme zpívali a užívali si společné chvíle. Na cestu jsme měli od partnerského sboru připravenou večeři. Po příjezdu do Plzně v půl jedenácté večer jsme se všichni rozloučili a plní skvělých zážitků jsme vyrazili domů.

Se sborem gymnázia Olbernhau spolupracuje Mariella již osm let. Za tu dobu jsme stihli hodně společných koncertů v Čechách i v Německu, podnikli jsme hodně společných výletů nebo diskoték. Mezi sboristy vznikla pevná přátelství a také sbormistři se navzájem navštěvují i mimo sborových výměnných pobytů. Jsme všichni rádi, že máme kamarády, se kterými máme společné dvě věci, které všichni sboristé tak milují - hudbu a zpěv.

Anežka Englerová 9.B a Sára Fialová 9.B

  

Design by SITMP