Ptáčci na školní zahradě

Děti z Ekotýmu si připravily pro žáky prvního stupně a sedmé třídy zábavný pracovní list, kterým by chtěly motivovat své spolužáky ke krmení ptáčků na školní zahradě. Daly si na tom hodně záležet, aby to dovedly k dokonalosti.

Co obnáší? Pracovní listy jsou pro čtyři skupiny žáků, rozděleny podle barev. První má barvu červenou, ta je pro naše prvňáčky. Zelená je pro druhou a třetí třídu. Čtvrťáci a páťáci mají barvu žlutou a modrá je pro sedmáky. Děti si jej vyplní, až půjdou krmit ptáčky na školní zahradu. V každém listu je ale jedna velká hádanka. Co se ukrývá v hádance za ptáčka? Aby děti hádanku vyluštily, musí navštívit krmítka pro ptáčky na naší školní zahradě, nápovědy jsou vždy poblíž na dřevěné kostce označené barvou dané skupiny.

Takže hurá za vašimi učiteli a poproste je, ať vám pracovní list vytisknou. Stojí to za to!

Anna Kazdová, členka Ekotýmu