Letní festival Mladá muzika 2024

Hudební festival Mladá muzika se konal 20. 6. 2024 ve venkovním areálu naší školy a oslavil již 16. narozeniny. Vystupovaly zde naše školní sbory i kapely. Mladou muziku jako obvykle zahájila Sluníčka, která nám ve tři hodiny odpoledne zazpívala několik veselých písní na úvod. Poté přišli zahrát a zazpívat žáci s hudebním zaměřením z "hlasovky". Při této příležitosti jsme také za vše poděkovali našemu panu učiteli Krčkovi. Po hlasovce už nastoupila Mariella. Zpívala pár lidových písní, písničky z filmu RebeLové a taky, protože je rok české hudby, Věneček český. Mariella dozpívala a na řadu přišla taková neoficiální hymna Mladé muziky, která se tradičně hraje každé dva roky. Je to píseň od Pink Floyd Another brick in the wall, která vypráví o přísném učiteli, který "staví zeď" okolo duší žáků. Zahrála ji kapela Strangers a zazpíval Jan Škarda. Myslím, že se to povedlo. Jako další vystoupila kapela Synchronic, potom kapela Strangers a pak už se střídala jedna kapela za druhou. Úplně poslední vystoupila kapela pana učitele Krčka Chuť, která letošní letní Mladou muziku ukončila. Všichni jsme  si to moc užili a děkujeme.

Erika Slámová, 7.B