Leden, únor, březen ve školní družině

Začátek nového roku se nesl ve znamení příprav na příchod Tří králů. V tomto kontextu žáci vyráběli nejrůznější výrobky a zúčastnili se Tříkrálové stezky. V únoru jsme se připravovali na masopustní období, během kterého se žáci seznamovali s masopustními tradicemi a zvyklostmi, vyráběli originální masky a poznávali tradiční masopustní pochutiny. V měsíci březnu školní družina realizovala velikonoční projekt, do kterého se zapojilo několik oddělení. Vzájemnou spoluprací vznikly reprezentativní kurníky ze života slepic, které byly vystaveny v prvním poschodí na horní budově školy. Celý projekt byl zakončen slavností velikonoční stezkou, která byla realizována na školní zahradě a z níž si žáci odnesli sladké odměny, které pro ně přichystal velikonoční zajíček. V rámci projektu „Máme rádi jídlo“ navštívili žáci školní kuchyňku a společnými silami připravili jarní pomazánku, která byla žákům servírovaná jako odpolední svačinka. Všem dětem moc chutnalo a již teď se těší na další společné vaření.

Mgr. Jana Balvínová