Den italské kuchyně

Vážení strávníci,

naše školní jídelna je zapojena do projektu Zdravá školní jídelna a Skutečně zdravá škola.
Po velmi úspěšném projektu Asociace školních jídelen České republiky společně se Státním zdravotním ústavem - Den Thajské kuchyně v českých školních jídelnách-  jsme byli vybráni jako první jídelna, která je zapojena do letošního projektu
DEN MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ V ČESKÝCH ŠKOLNÍCH JÍDELNÁCH.
Projekt se zaměřuje na zvýšení nutriční kvality školního stravování, aby se na školním jídelníčku objevovalo více luštěnin, obilovin v kombinaci s čerstvou nebo tepelně upravenou zeleninou.
15. září budeme připravovat ITALSKÉ MENU, které nám přijede pomoci uvařit šéfkuchař Radek ŠUBRT.
A pro své strávníky připravíme:    polévka MINESTRONE
                                                           PENNE S TOMATOVOU OMÁČKOU A PARMEZÁNEM
                                                           TVAROHOVÝ DEZERT
Zapojení do projektu je podpořeno i školou, kde v rámci výuky budou žáci seznámeni s tradicemi, zvyklostmi a zajímavostmi z Itálie.

Zlata Burešová, vedoucí ŠJ