Vzpoura úrazům

V pátek 29.4.2024 měli žáci 4. ročníku OP Křimice příležitost vyslechnout si velice zajímavé povídání dvou handicapovaných ambasadorů projektu VZP – Vzpoura úrazům.
Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých.
Děti se poučily o úrazech formou hry s obrázky na interaktivní tabuli a zapojily se do povídání s ambasadory, kteří se snažili dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.
Děti se přesvědčily, že po vážném úrazu sice život nekončí, ale zcela zásadně se může změnit. (J. Krásná)