Měsíc březen v 1. - 3. třídách

Vynášení Morany

V pondělí 27.3. (den po Smrtné neděli) si děti ze 2.C a 4.A připomněly tradici vynášení Morany. Jejím vhozením do vod Vejprnického potoka ve Slovanském údolí se rozloučily se zimou. Na vycházce také poznávaly jarní kvetoucí rostliny, listnaté i jehličnaté stromy, zahrály si pozapomenutou hru Na Peška, pozorovaly život v broukovišti.
Noc s Andersenem
V letošním roce se k nocování ve škole připojilo 22 tříd prvního i druhého stupně. Mladší děti z 1. – 3. ročníků si připomněly 100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Připravena byla výstava knih ilustrovaných malířkou, úkolová hra na chodbách školy. Před usnutím program zpestřilo Divadýlko Kuba s pohádkou Kašpárek to zařídí. Čtvrťáky a páťáky čekal literární kvíz. Starší děti zažily stezku odvahy. Ve třídách se vyprávělo, předčítalo. Na letošní ročník Noci s Andersenem budeme vzpomínat i díky společné snídani, za kterou děkujeme obětavým rodičům.
Mgr. Iveta Kohoutová