Zeměráj

ZEMĚRÁJ

Ve středu 16. září 2020 se prvňáci a třeťáci z OP v Křimicích v rámci šablon mimo školu vydali do zážitkového parku ZEMĚRÁJ v Jižních Čechách. Čekal tam na ně EVP Český zeměráj a poté pro každou třídu zvlášť ještě samostatný EVP. Pro prvňáčky byl přichystaný program „Domácí zvířata dříve a nyní“, kde se dozvěděli, jaká zvířata se chovají na statku, kdy začala sdílet svůj život s člověkem, čím jsou užitečná a další zajímavosti. Mohli si pohladit a nakrmit ovce a kozy a vyprat ovčí vlnu v potůčku. Třeťáci si prohloubili znalosti o vzájemně provázaných potravinových vztazích v naší přírodě, ekosystému a ochraně přírody.
Všichni společně si prošli kilometrovou stezku naboso, bloudili v bludišti, pohráli si ve středověké vesničce Herejkov a ve zbývající době si mohli pohrát na interaktivním venkovním přírodním hřišti.
Všichni zaměstnanci parku se k nám úžasně chovali, byli milí a vstřícní. Dětem se vůbec nechtělo odjíždět, nejraději by tam zůstaly. Slíbili jsme si, že pokud to jen trochu půjde, vrátíme se tam v rámci školního výletu.
Šárka Sobotková