Technika má zlaté dno

Ve středu 12. 10. 2022 se dva žáci z V.E (A. Prynych a N. Ceplechová) zúčastnili krajské soutěže „Technika má zlaté dno“.

Společně s dvěma studenty ze SOU elektrotechnického v Plzni tvořili tým, který musel sestavit a zprovoznit ze stavebnice Merkur a elektrostavebnice Boffin funkční řezačku polystyrénu. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 smíšených družstev základních a středních škol z celého Plzeňského kraje.  Podmínkou účasti dětí ze ZŠ bylo, že tým musí tvořit jedna dívka a jeden chlapec. Letos bylo zadání obzvlášť těžké, v pětihodinovém limitu, který měla družstva na sestavení, odevzdaly funkční řezačku pouze tři týmy.

Naše družstvo, jako již tradičně, bylo věkově nejmladší, ostatní družstva byla sestavena většinou z dětí osmých a devátých tříd, a stejně jako v předešlých letech dosáhlo na stupně vítězů. Tentokrát se náš tým umístil na překrásném druhém místě.

Všem členům vítězného družstva moc gratulujeme.

Šárka Sobotková

Více fotek ve fotogalerii.