Technika má zlaté dno

Soutěž Technika má zlaté dno

Devatenáct týmů tvořených vždy dvěma žáky střední školy a dvěma žáky partnerské základní školy se sešlo 22. října 2019 v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, Vejprnická 56, na soutěži „Technika má zlaté dno“, kterou letos opět vyhlásil Plzeňský kraj.
Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení modelu třídící linky pingpongových míčků podle barev do krabiček ze stavebnice Merkur 8 a Boffin 750. Na toto náročné zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny. K dispozici jim byl pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.
Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Svazu průmyslu a dopravy, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.
Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 3.000 korun (1. místo), 2.000 korun (2. místo) a 1.000 korun (3. místo), ostatní účastníci pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.
Naši školu reprezentovaly dvě žákyně OP Křimice – Tereza Škodová a Jana Ryplová  z  páté třídy. Společně se žáky Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni utvořili tým, který obdivuhodným způsobem dokázal fungovat už od zahájení soutěže. Žáci se viděli poprvé v životě, ale to pro ně nebyla žádná překážka. Díky domluvě, spolupráci a koordinaci všech členů týmu se jim podařilo model složit a „uchodit“ v daném časovém limitu. A i když naši žáci byli jednoznačně nejmladší ze všech žáků základních škol, neodradilo je to a se svými staršími spolužáky dosáhli na krásné třetí místo.
Šárka Sobotková