První pomoc prožitkem

Projektový den ve škole – První pomoc prožitkem – 16. leden 2020

Dne 16. 1. 2020 proběhl na našem odloučeném pracovišti projektový den. Děti ze všech tříd prošly po hodinách všemi pěti stanovišti, na kterých pro ně byly připraveny ukázky první pomoci.
Děti měly možnost si vyzkoušet na figurínách masáž srdce, umístit správně na tělo kardiostimulátor, procvičovaly si zastavení krvácení pomocí tlakového obvazu nebo škrtidla, ošetřovaly si mezi sebou drobná zranění, učily se používat trojcípý šátek. Na videu měly možnost vidět různé typy první pomoci v praxi – masáž srdce, chování při dopravní nehodě nebo záchranu tonoucího dítěte. Po zhlédnutí videa doplňovaly pracovní listy. Největší radost měly ze stanoviště, kde si mohly samy mezi sebou namaskovat jakékoliv zranění.
Po ukončení projektového dne to u nás vypadalo jako po velké hromadné nehodě, všechny děti domů odcházely obvázané, plné namaskovaných šrámů a modřin a hlavně plné dojmů a nadšené z toho, že si vše mohly samy vyzkoušet.
Šárka Sobotková