Kroužek Malý řemeslník

Kroužek „Malý řemeslník“
Jako každý rok, tak i ten letošní, navštěvují žáci z OP v Křimicích kroužek „Malý řemeslník“. Dojíždí na něj do SOUE elektrotechnického ve Skvrňanech. Žáci se tam pod vedením mistra odborného výcviku pana Václava Leby učí pracovat se dřevem. Dokáží vzít do ruky šroubovák, pilník, smirkový papír a pod dohledem mistra i stojanovou vrtačku a vyrábí si různé výrobky. Mají za sebou výrobu dřevěného hada – společný výrobek do třídy, stojan na svícen a krmítko. V současné době se učí na svůj předkreslený obrázek do dřeva zatloukat přesně a s pokud možno přesnou vzdáleností hřebíčky. Zatím to je pro ně ta nejtěžší práce, ale všichni pracují s chutí a moc je to baví včetně děvčat. Už se těší, co dalšího si pro ně pan mistr připraví.
Šárka Sobotková

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.