Činnosti ŠD na OP v Křimicích – listopad 2021

Letos poprvé máme na OP v Křimicích 3 oddělení ŠD. Jako každý rok mají jednotlivá oddělení svůj celoroční plán.

12. oddělení bude doprovázet po celý rok žirafa Mína. Každý měsíc zařídí všem dětem letenku, s kterou obletí celý svět. Seznámí je se zvyky, tradicemi a kulturou v určitých státech a světadílech. Naučí je pozdrav v jazyce dané země, poslechne si s dětmi hymnu a vybarví si s nimi vlajku.

Děti z 13. oddělení budou celý rok cestovat po hradech a zámcích naší vlasti, které se objevují v českých pohádkách. Vyslechnou si zajímavosti z natáčení, namalují si daný hrad či zámek a nakonec se společně na pohádku podívají. Zároveň je celým rokem budou provázet pastelkové pohádky, kde se společně budou snažit zachránit papírového dráčka, který ztratil po dešti všechny barvičky. A za sebou už mají společně s dětmi ze 4. třídy malování obrázků pro celoroční a stolní kalendář a také PF 2022, které si u nás objednal starosta ÚMO Křimice.

Ve 14. oddělení se konalo před podzimními prázdninami halloweenské odpoledne. Děti se převlékly do strašidelných kostýmů, malovaly a dotvářely halloweenské obrázky a vyrobily si svícen, který si odnesly domů.

L. Pešíčková – 12. odd., Š. Sobotková – 13. odd., L. Vraná – 14. odd.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.