Pátý rok v Ekoškole

Začíná další školní rok v mezinárodním programu Ekoškola, který v České republice zaštiťuje sdružení Tereza. Na jaře 2018 jsme po dvouletém úsilí, kdy jsme se  věnovali nejvíce tématu voda, obhájili mezinárodní titul.
Následující dva školní roky budou ve znamení školní zahrady a energie. V září jsme sestavili ekotým, připomněli si pravidla a s chutí se pustili do práce.

Protože budeme pokračovat v systému odměňování hvězdičkami, děti si musely navrhnout, jak bude letošní ekokarta vypadat. První hvězdičku získali ti, kteří přinesli návrh ekokarty. Paní učitelka Barbora Pustovojtová poté vyrobila ekokartu, na které jsou použity všechny motivy od dětí. Hvězdičky děti získávají po celý rok za delší schůzky ekotýmu, za vypracování úkolu, za dobrovolné úkoly a soutěže.

Přibližně v květnu se podle počtu hvězdiček v ekokartě rozhodne, kdo pojede na výlet za odměnu.

Mgr. Kristýna Zýková a Mgr. Barbora Pustovojtová