Kampaň obyčejného hrdinství aneb společně s Ekoškolou bojujeme za udržitelný život

Sedm dní, kdy můžeš se svoji školou i rodinou zlepšit svět! Chceš se zapojit? Paráda!

V průběhu týdne můžeš plnit jednu až sedm výzev, od těch nejlehčích až po ty nejtěžší. A o jaké úkoly se jedná? První výzvou tedy je: Nenechávat téct vodu při čištění zubů! Tvojí další výzvou bude zasadit rostlinu. Je jen na tobě, jestli ven na zahradu nebo doma do květináče. Dalším úkolem je být každý den minimálně jednu hodinu venku. Výzva číslo 4 se jmenuje: Buď věrný! Jde o to, kolikrát ty nebo tvá rodina využije látkovou tašku místo plastové či papírové. V 5. výzvě si spočítej, kolik kg odpadu vyprodukuješ za týden. Předposledním úkolem bude jezdit co nejméně autem a místo něj využít MHD nebo kolo. A poslední výzvou, pro někoho možná tou nejtěžší, bude nepoužívat sociální sítě.

Tak co? Zúčastníš se? Jestli ano, tak se těšíme na tvé výsledky!

Přines je prosím do školy 9. května nebo pošli mailem svému třídnímu učiteli.

Tabulku na záznamy bude mít k dispozici každý třídní učitel a členové ekotýmu.

Mgr. Kristýna Zýková, Mgr. Barbora Pustovojtová a členové ekotýmu