Ekotým a hvězdičky

Druhé pololetí školního roku zahájil i ekotým a rozhodně nezahálel.

Na schůzce konané 1. 2. 2018 jsme si rozdali nové ekokarty, do kterých si členové ekotýmu začali sbírat hvězdičky. První hvězdičky si nalepili za aktivitu během prvního pololetí. Ti nejaktivnější získali hned tři hvězdičky. Ty mohou získat za práci v ekotýmu, účast na schůzkách, plnění zadaných úkolů či aktivitu v soutěžích.

V novém kalendářním roce již proběhly dvě soutěže. Ve fotosoutěži s názvem „Voda a ty“ měli žáci za úkol poslat vlastní fotografii vody v jakékoli podobě či fotografii sebe a vody. Všechny krásné a originální fotografie tvoří nástěnku ve tvaru kapky. Další soutěží bylo „pexeso“. Na nástěnce ekotýmu byly umístěny obrázky související s vodou - tématem tohoto školního roku. Jejich dvojice jsme „schovali“ po celé škole, vždy na místě souvisejícím s ekoškolou a jejími body zájmu. Pexeso mohli žáci najít například u ekopointu, na nádobách na tříděný odpad či na nápojovém automatu. Obě soutěže byly po úspěšném zakončení odměněny sladkostí a samozřejmě hvězdičkou.

Mgr. Kristýna Zýková