Ekoaudit

Ve středu 4. dubna se na naší škole uskutečnil ekoaudit, při kterém jsme usilovali o obhájení mezinárodního titulu Ekoškola.

Naši školu navštívily dvě paní auditorky, nejprve hovořily s paní ředitelkou a koordinátorkami Ekoškoly. Později během dopoledne se sešly s námi - nejstaršími členy ekotýmu - každý měl sebe představit a říct, jakou má roli a co ho na práci v ekotýmu baví.

Paní auditorky zjišťovaly, jak jsme prováděli analýzu, jak jsme sestavili plán činností a jak probíhá monitoring. Rovněž jsme jim ukázali na naší škole novinky, např. školní bufety, ecopoint, nádrže na dešťovou vodu, nové vyvýšené záhony apod. Audit proběhl hladce a s napětím jsme čekali na výsledky. Za 14 dní jsme obdrželi skvělou zprávu, že jsme titul obhájili a můžeme se další dva roky pyšnit titulem Ekoškola. Ta práce za to stála!

Mgr. Kristýna Zýková, Mgr. Eva Bohmannová a žáci ekotýmu

Ocenění Ekotýmu ke stažení níže.