Změny v organizaci výuky od 17. května 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10.5. 2021 bylo vydáno novelizované  mimořádné opatření MZDR k omezení provozu ve školách  s účinností od 17.5. 2021. V Plzeňském kraji se umožňuje osobní přítomnost všech žáků 1. i 2. stupně základních škol bez rotační výuky. Všichni žáci tedy od příštího týdne nastupují k prezenční výuce, distanční výuka již probíhat nebude.

Všichni žáci budou mít od 17.5. 2021 automaticky nahlášené obědy. Pokud nebudete mít o obědy zájem, je možné si je odhlásit do pondělí 17.5. do 8hod ráno. Zákonní zástupci, kteří obědy svým dětem zablokovali do konce měsíce či do konce školního roku, si musí obědy přihlásit sami. Obědy již nebudeme vydávat do jídlonosičů, všichni žáci se od příštího týdne stravují ve školní jídelně.

Od příštího týdne budou všichni žáci 1. i 2. stupně testováni pouze 1x týdně antigenními testy, a to v pondělí (případně první den přítomnosti žáka ve škole ).

Školní družina je plně v provozu pro žáky 1.- 4. ročníků ráno i odpoledne.

Připomínáme nutnost dodržování všech hygienických opatření – ve vnitřních prostorách školy a školní jídelny zůstává povinnost zakrytí dýchacích cest, dezinfekce rukou při vstupu do školy či školní jídelny.
Ve venkovních prostorách při zachování odstupu 2m od jiné osoby již není povinnost nosit roušku či respirátor.

Děkuji naprosté většině zákonných zástupců za výbornou spolupráci v průběhu distanční výuky a věřím, že všichni žáci zvládnou návrat k prezenční výuce a normálnímu školnímu režimu bez větších problémů.

Mgr. Soňa Pavelková