Stavby - 7.C

V předmětu Užité techniky se žáci 7.C rozhodli , že společně s paní učitelkou Markovou věnují část vyučovacích hodin prostorovým objektům.
Měli jsme na mysli nějaké zajímavé domy nebo stavby, které už jsou postavené, ale i ty, které bychom chtěli postavit sami pro sebe.
Nejprve jsme se doma rozhodli, která  z budov  by se nám líbila. Pomocí internetu jsme si vyhledali známé i méně známé, ale i architektonicky zajímavé stavby u nás i ve světě a vybrali jsme si.
Modely jsme stavěli z kartonů, ruliček od toaletního papíru, krabic a jiných materiálů, které jsme spojovali lepidlem podle předem připraveného nákresu tak, aby pěkně držely pohromadě a dobře vypadaly. Nakonec jsme stavby povrchově upravovali, barvili i stříkali sprejem a zdobili.
Tahle složitá práce nám zabrala skoro 4 vyučovací dvouhodinovky.
Tak vznikl model nově postavené výškové budovy v Dubaji, Baptisterium v Pise, pyramida z Gízy, ale také anglický stánek na prodej suvenýrů z okolí Big Benu . Vytvořili jsme si i modely rodinných domků, ve kterých bychom chtěli  třeba jednou bydlet.
V době třídních schůzek jsme modely vystavili v hlavním vestibulu školy. Tahle činnost se nám líbila, ale bylo i obtížné tak velké modely přemisťovat a v průběhu prací uschovat, aby se nepoškodily. S tím nám pomohl i  náš třídní pan učitel Tomášek

Za žáky 7.C  Klára Pecharová