Podzimní úklid školní zahrady

15. ZŠ dál pečuje o školní zahradu

Naše školní zahrada je opravdu chloubou naší školy. V běžném školním provozu pečují o záhony, keře i trávníky žáci při pracovních činnostech a třídy mají přidělené své úseky. Ale po zavření škol letos v říjnu bylo vše jinak.  A proto na středu 25. 11. 2020 naplánovala paní ředitelka podzimní úklid školní zahrady jako dobrovolnou akci pro pracovníky školy. Ruku k dílu přiložilo více zaměstnanců, než se původně očekávalo. Samozřejmě nechyběli  paní ředitelka i paní zástupkyně, paní učitelky a učitelé, paní vychovatelky, paní asistentky i páni školníci a paní kuchařky. Sešli jsme se  okolo druhé hodiny odpoledne na školní zahradě. V plánu bylo především hrabání listí.  Letos ho bylo opravdu hodně. Shrabané listí jsme dávali do připravených pytlů a následně jej odváželi na kompost. Těžké pytle s listím křehké paní učitelky přenechaly svým silnějším kolegům a  pánům školníkům, pro které to byla hračka. To, že byla venku zima, nás neodradilo, manuální prací jsme se pěkně zahřáli. Postaráno bylo v mrazivém dni i o občerstvení. Pan školník připravil pravou podzimní pochoutku - pečené brambory, které se v průběhu práce pekly ve žhavých uhlíkách rozdělaného ohně ve školním ohništi.  Naše paní kuchařky  upekly vynikající bublaninu , kterou jsme zapili horkým čajem. Nutno na závěr říci, že pracovníci školy nezahálí ani v této době a svědomitě se starají i o zahradu školy. Odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře a zahrada je připravena na jaro.
Mgr. Markéta Šnebergerová