Patnáctka přivítala žáky 1. stupně

25.5. 2020 se po více než dvouměsíční pauze znovu otevírá 15. ZŠ v Plzni pro žáky 1. stupně. Před jejich návratem do školy učitelé připravili učebny tak, aby byla dodržena veškerá hygienicko-epidemiologická doporučení, ale zároveň bylo prostředí pro děti příjemné. Pro povzbuzení a přivítání svých žáků připravili vyučující i pozdrav ve formě fotokoláže.
Do školy nastoupilo bezmála 250 žáků, jejichž výuka bude probíhat ve 22 skupinách. Byli uspokojeni všichni zájemci o návrat do školy. Kromě dopolední výuky je pro ně zajištěno samozřejmě i stravování ve školní jídelně a odpolední program. Na práci s dětmi se podílejí učitelé prvního i druhého stupně, paní vychovatelky i paní asistentky.

Kromě dětí z 1. stupně docházejí do školy od 11.5. i žáci 9. ročníků na konzultační hodiny k přijímacím zkouškám na střední školy.
Jak jsme očekávali, nejvíce dětem na distanční výuce vadilo, že nemají kontakt s kamarády, což potvrdila i Johanka ze IV.C. A co je nejvíce první den ve škole překvapilo? „Že nebudeme mít domácí úkoly“, říká Adam. Kristýnka dodává: „Že máme jinak lavice.“
Jiné děti překvapilo, že první týden se budou věnovat jen českému jazyku a matematice, že ve školní jídelně platí zvláštní pravidla, kdy sedí u stolu vždy jen jeden strávník. Co děti naopak nepřekvapilo, byla například nutnost dezinfekce rukou při vstupu do školy a školní jídelny. Někteří se vybavili svými vlastními antibakteriálními gely.

„Je příjemné vidět po několika týdnech zase ve škole děti. I když pro vyučující je to období dvojí práce – dopoledne pracují s přítomnými, odpoledne či večer pak pokračují v distanční výuce s dětmi, které se z různých důvodů do školy nevrátily,“ hodnotí aktuální situaci zástupkyně ředitelky školy Alena Hessová.

Mgr. Alena Hessová

Celý článek byl uveřejněn také na webu ÚMO 3: