Naše Patnáctka soutěžila v Brně

Na naší 15. základní škole má dlouholetou tradici školní časopis Patnáctka. Na jeho tvorbě se podílí žákovská redakce pod vedením paní učitelky Hubkové a pana učitele Matějky. Časopis vychází minimálně třikrát ročně a čtenáři v něm najdou zprávy ze školy, zajímavé rozhovory, soutěže i komiksy. Ve školním roce 2021/2022 jsme se zúčastnili soutěže Školní časopis roku. Získali jsme první místo v Plzeňském kraji a pozvání na celostátní vyhlášení do Brna.
Tam jsme vyrazili 24.11. s cílem se zúčastnit i Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. A protože naše šestice zástupců školní redakce  dorazila do Brna už ve čtvrtek ,navštívili jsme Moravskou galerii - Uměleckoprůmyslové muzeum, kde měli nádherné výstavy. Čtvrtek jsme zakončili prohlídkou Brna.
V pátek ráno začal Multimediální den, kde jsme se zúčastnili workshopu pro SŠ a ZŠ. Naučili nás tam, jak si ověřovat informace. Navštívili jsme jejich televizní studio a prohlédli jsme si i časopisy jiných redakcí. Kolem dvanácté hodiny proběhlo vyhlášení soutěže Školní časopis roku. I když jsme se v celostátním kole neumístili, získali jsme cenné poznatky a víme, co do příštího roku zlepšit.

Anna Kazdová, 9.B