Mladá muzika 2010

MLADÁ MUZIKA podporovala kandidaturu  a žila zdravě

Tato aktivita byla součástí mezinárodního projektu “ Our Healthy Way of Life ”, na který naše škola obdržela grantovou podporu v rámci Programu celoživotního učení – Comenius.

Žákovský festival MLADÁ MUZIKA Made in Skvrňany je pořádán každý červen od roku 2007 v areálu 15. základní školy v Plzni- Skvrňanech a od roku 2009 i se zimním pokračováním v plzeňském Divadle pod lampou. Letos se konal 18. června. Kromě bohatého, nejen hudebního programu, měl příležitost podpořit kandidaturu města Plzně na titul Evropské  hlavní město kultury 2015. Ve jménu mezinárodní spolupráce učitelů Socrates Comenius byl  organizován v duchu “zdravý životní styl “.

Osmihodinový program byl vskutku nabitý. Vedle hudebního programu si návštěvníci mohli prohlédnout venkovní galerii výtvarných děl žáků školy s názvem Muzika a obraz, obraz a muzika, zhlédnout tři žákovské inscenace, vystoupení školní skupiny aerobicu na divadelní scéně atd. Na letní MLADÉ MUZICE 2010 vystoupily dětské pěvecké sbory Sluníčka a Mariella a žákovské hudební skupiny KIDS, DEAD BRIDE a A.J.D.M.  Poté se kvůli nepříznivé předpovědi počasí festival přestěhoval do prostor plzeňského Divadla pod lampou.

Tam pokračoval line-up koncerty žákovských a studentských hudebních skupin K.C.N.S., PROUDY, THE UNDERCOVERS a TRESKA. Po oficiálním ukončení MLADÉ MUZIKY 2010 si ti vytrvalí užili ještě koncerty profesionálních kapel BRENDA 5 a UNCLE´S & PAPAS.

I když nám letos opět moc nepřálo počasí, MLADÁ MUZIKA Made in Skrvňany 2010 se velmi podařila. Děkujeme zvukařům, cateringu, všem účinkujícím, ale hlavně pomocníkům z řad žáků 15. základní školy.

Jan Krček
organizátor