Mikuláš v mateřské škole

Dne  4.prosince  2009  žákyně 7.C přinesly mnoho radosti do mateřské školky v Křimicích. Katka, Mája, Míša, Tereza, Veronika Zadražilová i Veronika Voldřichová  si pečlivě připravily mikulášské kostýmy , nacvičily básničku, kterou složila paní učitelka Ivana Šťastná  a vydaly se s paní učitelkou Markovou na nadílku.
Ve školce už děti netrpělivě čekaly na 3 anděly, 2 pořádné čertice a hodného Mikuláše.  Katka v kostýmu svatého  Mikuláše si pečlivě prostudovala  knihu hříchů, andílci Tereza a obě Veroniky si do svých košů daly dárečky,které jsme dostaly od paní učitelky a pak už nic nebránilo tomu, aby nadílka začala.
Každý žáček byl jednotlivě vyvoláván, pochválen nebo pokárán Mikulášem, dostal dárečky od andělů  a nakonec se vyfotil s čerticemi Míšou a Májou. Děti byly docela statečné, i když některým také ukápla slzička. Nakonec všem pekelným i andělským návštěvníkům zazpívaly vánoční písničky za doprovodu piana a s pomocí paní učitelky.
Celé dopoledne se krásně vydařilo, žákyně i děti  ze školky byly s příjemným zážitkem spokojené.
Žákyně 7. C