Měsíc leden ve 4. a 5. třídách ve znamení sportu a kultury

3.1.2023 se konal tradiční Novoroční sportovní turnaj 4.-5. tříd. Žáci z nejvyšších dvou ročníků prvního stupně se utkali ve třech sportech (futsal, vybíjená a florbal). Během celého dopoledne jsme byli svědky zajímavých zápasů. Děti v barevně odlišených trikotech předváděly sportovní výkony, za které by se nestyděly i mnohé sportovní kluby. Odměnou nejlepším byly nejen diplomy a sladké ceny, ale i pocit, že první den ve škole v novém roce udělaly i něco pro svoji fyzickou zdatnost.

18.1.2023 proběhlo vyhodnocení literární soutěže o včelách: VČELA, VČELKA, VČELIČKA. Celkem 38 soutěžících (dětí s rodiči) poslalo do této zajímavé soutěže své básničky. O vítězi rozhodlo hlasování, kterého se zúčastnilo 123 dětí.

Vítězové:
1. Místo: č. 29, Johana Vondrášková (4.B) s maminkou
2. Místo: č. 8, Jáchym Zahradník (5.E)
3. Místo: č. 22, Viktorie Herradová (4.C) s maminkou

23.1.2023 se žáci 4. a 5. tříd vydali na filmového představení Pračlověk v kině Plaza. Animovaný snímek se sportovní tematikou se dětem moc líbil. Zážitek doplněný křupavým popcornem ve společnosti kamarádů a třídních učitelů příjemně uzavřel klasifikační období prvního pololetí.

M. Tesař