Informace k zahájení školního roku

Informace k zahájení nového školního roku 2020/2021

Školní rok zahájíme v úterý 1. září 2020.
Organizace prvního školního dne:

8 – 8.45h   žáci 2. – 9. ročníků se svými třídními učiteli v kmenových učebnách, kde budou informováni o průběhu prvního školního týdne.

Od 8.15h   proběhne slavnostní přivítání prvňáčků před vchodem horní budovy ve Skvrňanech a od 8hod na odloučeném pracovišti v Křimicích.

První den mohou rodiče doprovodit prvňáčky do jejich tříd, ale maximálně dvě osoby na jednoho žáka. Jinak bude pobyt zákonných zástupců žáků a dalších osob v budově školy až do odvolání omezen dle doporučení MŠMT.

Žáci a zaměstnanci školy nemají aktuálně povinnost nosit roušku v prostorách školy, v případě zhoršení epidemiologické situace bude povinnost nošení roušek zavedena.
U vstupu do budovy školy si všichni žáci, zaměstnanci i ostatní osoby vydezinfikují ruce, stejně tak u vstupu do školní jídelny.
Zářijové třídní aktivy se budou konat pouze pro rodiče 1. a 6. ročníků a ve třídách, kde došlo ke změně třídního učitele. Při vstupu do školy budou mít všichni zákonní zástupci zakrytá ústa a nos.
Školní stravování – obědy se budou vydávat v prvním týdnu hned po skončení zkrácené výuky. Až do odvolání vaříme pouze jedno jídlo.
Školní bufet bude otevřen na horní i dolní budově školy od 9.9. 2020.
Školní družina v provozu od 1.9. 2020 pouze odpolední do 15hod, od 2.9. 2020 včetně ranní.
Zájmová činnost v 1. pololetí probíhat nebude.
Provoz školy bude organizován v souladu s Manuálem MŠMT. Škola zajistí dodržování základních hygienických a protiepidemiologických pravidel provozu školy, školní družiny i školní jídelny ( dezinfekce, úprava režimu úklidu, organizace vydávání obědů, časté větrání, zřízení izolační místnosti apod. )
V případě konkrétní mimořádné situace spojené s onemocněním COVID-19 bude škola vždy  postupovat podle pokynu KHS a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření.
Pedagogičtí pracovníci budou žákům průběžně zdůrazňovat zásady osobní a respirační hygieny.
Při zjištění příznaků infekčního onemocnění u žáka zajistí škola poskytnutí roušky, izolaci od ostatních žáků a informování zákonného zástupce, který si žáka vyzvedne co nejdříve. Poté má povinnost kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Aktuální změny budeme průběžně zveřejňovat na webu školy.

Organizace školního roku 2020/ 2021 dle pokynů MŠMT