Aktivity Ekotýmu v tomto školním roce

Ekotým s dětmi 4.-9. tříd pod vedením B. Pustovojtové a K. Zýkové obhajují titul Ekoškoly. Schůzky se většinou pořádají každý měsíc. Na naší škole máme také Ekosněm, který se nesetkává tak často a plní spíše informační funkci.

Děti z Ekotýmu se snaží nasbírat co nejvíce hvězdiček do své ekokarty. Hvězdičku dostávají většinou za schůzku či nějaký úkol. Po nasbírání určeného počtu hvězdiček je čeká odměna v podobě výletu.

Jsem členkou Ekotýmu už od roku 2018, tehdy jsme jeli do Ekocentra v Bavorském lese. Pamatuji si, že jsme z toho byli nadšení, moc se nám tam líbilo. V roce 2019 jsme vyrobili Baterkožrouty, které jsme sestavili a nabarvili. Poprvé jsme ve škole staré baterie vybírali v lednu. Tehdy to nebyly pouze baterky, ale také staré elektrické spotřebiče. Vybírání jsme si moc užili, byla to zábava. K

Když jsme v roce 2020 obhájili titul Ekoškola, postihla nás bohužel karanténa. Přesto jsme se snažili co nejvíce fungovat, ale bohužel online. Poprvé až v září 2021 jsme se opět setkali a zahájili akci „Baterkožrouti". Baterkožrouty jsme zrenovovali a v listopadu opět vybírali baterky. Vybrali jsme jich hodně, děti samozřejmě dostávaly za přinesení baterek sladkou odměnu.

Před Vánocemi jsme se setkali a malovali látkové tašky. Dříve se to dělávalo s rodiči, ale bohužel kvůli koronavirové situaci tam s námi být nemohli. Byla se na nás podívat i paní ředitelka a paní zástupkyně, které nás pochválily a popřály nám krásné Vánoce. Udělali jsme si i adventní kalendář s úkoly, které jsme postupně do Vánoc plnili. Nyní v roce 2022 jsme plni sil a budeme stále vymýšlet nové projekty a akce!

Anna Kazdová